Pārlekt uz galveno saturu
Image
Izglītības iestādes aicinātas pieteikt izglītības programmas 9.kārtai

Izglītības iestādes aicinātas pieteikt mācības pieaugušajiem 9. kārtā

5. Janvāris, 2023

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludinājusi izglītības programmu pieteikšanu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” devītajai kārtai, kurā iedzīvotāju pieteikšanās mācībām plānota 2023. gada aprīlī. Izglītības iestādes var pieteikt izglītības programmas līdz 2023. gada 3. februārim.

Lai uzlabotu nodarbināto vispārīgās un profesionālās digitālās prasmes efektīvākam darbam un konkurētspējai darba tirgū, aprīlī pieaugušie varēs pieteikties mācībām 9. kārtā un apgūt dažādas digitālās kompetences.

Izglītības iestādēm, kuras piedalās 9. mācību kārtas izglītības iestāžu atlasē, jāatbilst izglītības iestāžu atlases nolikuma prasībām un līdz 3. februārim jāiesniedz izglītības programmas, kas atbilst Pieaugušo izglītības pārvaldības padomē (PIPP) apstiprinātajām mācību vajadzību sarakstam atbilstoši digitālo kompetenču jomu un digitālo kompetenču uzskaitījumam un digitālo kompetenču (DigComp) apguves līmeņiem (1. – 6. līmenis):

  • profesionālās pilnveides izglītības programmas, atbilstoši digitālo kompetenču (DigComp)  līmeņu un digitālo kompetenču jomu uzskaitījumam;
  • studiju kurss vai studiju modulis, atbilstoši digitālo kompetenču (DigComp)  līmeņu un digitālo kompetenču jomu uzskaitījumam.

Piedāvājumu iesniegšana ir iespējama tikai e-vidē. Plašāka informācija par atlases nosacījumiem un mācību vajadzībām 9. mācību kārtā, kā arī cita noderīga informācija pieejama šeit. Plānots, ka nodarbināto pieteikšanās mācībām 9. kārtā sāksies šī gada aprīlī, bet izglītības programmu īstenošana - no 2023. gada maija līdz oktobrim.

VIAA 2023. gada 10. janvārī plkst. 10.00 tiešsaistē organizēs semināru par piedāvājuma dokumentu sagatavošanas, noformēšanas un iesniegšanas kārtību. Reģistrēties semināram var, aizpildot pieteikuma formu līdz 2023. gada 9. janvāra plkst. 15.00. Semināra tiešsaistes saite tiks nosūtīta tikai reģistrētajiem semināra dalībniekiem.

Kopš projekta uzsākšanas sešu gadu laikā mācības kopumā uzsākuši vairāk nekā 79,5 tūkstoši nodarbināto, no kuriem gandrīz 66 tūkstoši mācības jau ir pabeiguši. ES fondu pieaugušo izglītības projektu “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” īsteno VIAA, lai laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu. To finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, ieguldot vairāk nekā 45 miljonus eiro. Projekta īstenotājs ir Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, izglītības iestādēm un Nodarbinātības valsts aģentūru.