Pārlekt uz galveno saturu
Image
Kristīnes pieredzes stāsts

Kristīnes pieredzes stāsts

21. Aprīlis, 2023

Kristīne jau vairākus gadus strādā vienā no lielākajiem zīmolu pārtikas produktu uzņēmumiem Latvijā par inovāciju tehnologu. Saņemot darba e-pastā piedāvājumu apgūt izglītības programmu “Datorzinības bez priekšzināšanām” projektā Mācības pieaugušajiem, Kristīne ar prieku pieteicās mācībām, jo vēlējās gan atjaunot, gan arī papildināt savas digitālās prasmes. Šodien iegūtās zināšanas palīdz veikt ikdienas uzdevumus daudz ātrāk un efektīvāk gan darbā, gan arī ikdienā.

Iespaidi no mācību procesa Kristīnei atmiņā vēl ir ļoti svaigi, jo eksāmens tika nokārtots š.g. februārī. Mācības noritēja no 2022. gada oktobra līdz 2023. gada februārim, un to laikā Kristīne apguva tādas tēmas kā darbs ar programmām Excel, Word, PowerPoint, kā arī dažādas interneta lietošanas funkcijas.

Kā jau citiem nodarbinātajiem, mācoties klātienē, izglītības programmu apguvi bija jāapvieno ar darbu. “Atceros, ka darbs sākās plkst. 8.00 no rīta, tad visu dienu strādāju, un no plkst. 18.00 līdz 21.00 mācījos. Labi, ka meita jau pieaugusi,” smaidot, atceras Kristīne. Tomēr tas, kas sievieti motivēja visvairāk, bija vēlme pabeigt iesākto: “Uzskatu, ka svarīgs princips ir pabeigt iesāktās lietas. Jābūt arī iekšējai disciplīnai, jāvelta laiks mācībām, manā gadījumā tās bija 40 nodarbības – 40 vakari, kuru laikā apguvu jaunās zināšanas.” Vienlaikus Kristīne piebilst, ka arī pats mācību process viņai likās interesants, jo katrs varēja uzdod sev interesējošos jautājumus: “Mūsu mācību grupā bija tikai 5-7 cilvēki, varējām saņemt faktiski individuālu pieeju un atbalstu mācībām.”

Šodien mācībās iegūtās zināšanas Kristīne pielieto gan darbā, gan arī ikdienā. Inovāciju tehnologs rēķina receptūras, pārrēķina mērvienības uz vienu vai vairākām porcijām, strādā ar produktu uzturvērtību. Šīs visas darbības var veikt ar Excel programmas palīdzību, un iegūtās zināšanas palīdz Kristīnei veikt savu darbu vēl ātrāk: “Mācību laikā atjaunināju gan kādreiz iegūtās zināšanas, gan arī apguvu daudz jaunu prasmju, jaunu programmu funkciju, kas palīdz savu darbu veikt daudz efektīvāk.” Viņa turpina: “Esmu cilvēks, kam ir pāri 50, un tad, kad mācījos skolā, datorzināšanu gandrīz vispār nebija. Daudz apguvu arī augstskolā, bet ar zināšanām ir tā, ka tās vienmēr var papildināt, pilnveidot.” Kristīne uzsver, ka mūsdienās ikvienam jāiet laikam līdzi, jāpieskaņojas, jo izglītības programmas arvien tiek pilnveidotas, sniedzot iespēju apgūt jaunākās zināšanas un savai nozarei aktuālu informāciju.

Iespēju mācīties ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu Kristīne vērtē ļoti pozitīvi: “Ir lieliski, ka ikviens var apgūt kaut ko jaunu vai uzlabot esošās prasmes ar šādu finansiālu atbalstu. Šī ir ļoti laba iespēja, jo mēs zinām, cik mūsdienās maksā izglītība.” Un iesaka šo iespēju izmantot arī citiem, jo pilnveidot sevi nekad nav par vēlu!