Pārlekt uz galveno saturu
Image
Kaspars Kalniņš_pieredzes stāsts

Kaspara pieredzes stāsts

13. Aprīlis, 2023

Kaspars izmantoja iespēju apgūt digitālās prasmes projektā Mācības pieaugušajiem 2020. un 2021. gadā. Mācību laikā viņš apguva izglītības programmas “Web programmēšanas valodas un izstrāde (PHP, Javascript, Python)” un “Datu bāzes (projektēšana, vadība, datu atlase SQL)”, ko pasniedza Rīgas Tehniskā universitāte (RTU). Iegūtie izglītības dokumenti sniedza iespēju ne tikai kāpt pa karjeras kāpnēm un paaugstināt atalgojumu, bet arī pavēra iespēju iestāties RTU biznesa informātikas studijās, pie tam – budžeta vietā.

Kaspars pēc izglītības ir elektriķis. Laikā, kad pieteicās mācībām, ikdienas darbā kā inženierim Kasparam bija nepieciešamība strādāt ar liela apjoma datiem, spēt tos analizēt, strukturēt, kā arī izvadīt. Izmantojot tobrīd pieejamās programmas, piemēram, Excel, ātri kļuva skaidrs, ka tās netiek galā ar tik lielu informācijas apjomu. Tajā brīdī Kaspars patstāvīgi sāka meklēt risinājumus, interesēties par dažādiem kursiem, kas sniegtu zināšanas datu analītikas jomā. Pirmo reizi par Mācības pieaugušajiem projekta sniegtajām mācību iespējām Kaspars uzzināja no reklāmas internetā. Izejot mācības pirmo reizi, Kaspars sāka sekot līdzi projekta jaunumiem, tāpēc par nākamo pieteikšanās kārtu uzzināja pats, bet arī no darba devēja nāca aicinājums piedalīties mācībās.

Toreiz mācības notika attālināti COVID ierobežojumu dēl, tomēr viss process noritēja gludi, pasniedzēji bija ļoti zinoši un atbalstoši, otru mācību reizi atceras Kaspars. Tomēr vissarežģītāk bija spēt atrast laiku visam – darbam, ģimenei un mācībām. “Bija brīži, kad, atnākot pēc darba, pildīju mājasdarbus līdz plkst. 1.00 naktī,” atceras Kaspars. Viņš uzsver, ka, piesakoties mācībām, ir jārēķinās, ka tām būs jāvelta laiks un zināma enerģija, tā nav tikai lekciju klausīšana, bet arī praktisks darbs. Atbildot uz jautājumu, kas viņu tādos brīžos motivēja neapstāties un iet uz priekšu, Kaspars saka, ka viņš vēlējies pabeigt iesākto, kā arī iegūt zināšanu apliecinošus dokumentus, jo zināšanām ir liela vērtība.

Jautāts par to, vai iespēja segt mācību izmaksu lielāko daļu no Eiropas Savienības fondiem bija noteicoša, piesakoties izglītības programmas apguvei, Kaspars atzīst, ka viņš bija gatavs maksāt nepieciešamo summu. Tomēr šāds finansiāls atbalsts ir lielisks atspēriena punkts tiem, kas vēlas papildināt savas zināšanas un iegūt jaunas prasmes.

Drīz pēc izglītības programmas apguves Kaspars toreizējā darbā sāka pielietot iegūtās zināšanas praksē un atzīstas: “Rezultātā ieguvu daudz vairāk, nekā gaidīju, jo risinājumi datu apkopošanai un analīzei sanāca daudz jaudīgāki, nekā sākotnēji plānots.” Iegūtās zināšanas palīdzēja Kasparam virzīties uz priekšu arī pa karjeras kāpnēm. “Kopš mācību laika esmu nomainījis dažādus amatus, un katru reizi tie bija arvien augstāki ar lielāku atalgojumu,” piemin Kaspars. Analizējot šo attīstību, viņš uzsver - ja cilvēkam ir zināšanas un izpratne par procesiem, viņš nebaidās meklēt risinājumu un pieņemt lēmumus. “Ja tu spēj rast risinājumus un nebaidies uzņemties atbildību, darbavietā to redz, novērtē, un paver iespējas tālākai izaugsmei,” atzīmē vīrietis.

Apgūtā izglītības programma un zināšanu apliecinošs dokuments sniedza arī jaunas iespējas izglītības jomā. “Pateicoties iegūtajiem sertifikātiem ar kredītpunktiem varēju iestāties RTU maģistra studiju programmā “Biznesa informātika”, pie tam – budžeta vietā!” atzinīgi vērtē Kaspars. Viņš skaidro, ka vēlējies iestāties šajā programmā, tomēr tolaik nebija apgūti visi studijām nepieciešamie papildu kursi, savukārt dalība Mācības pieaugušajiem projektā sniedza šādu iespēju.

Jautājot Kasparam par plāniem tuvākai nākotnei, viņš smejoties atbild, ka šobrīd vairāk par esošām saistībām uzņemties nevar, jo jāpabeidz maģistra studijas un jāatrod laiks arī darbam un ģimenei. Viņš arī piebilsts, ka pats no projekta esot paņēmis maksimumu – mācījās divas reizes (projekta nosacījumi paredz, ka katrs strādājošais var apgūt divas izglītības programmas).  Tomēr ikvienam, kam šāda iespēja vēl ir, Kaspars novēl uzdrīkstēties, izaicināt sevi un pieteikties mācībām, jo labāk vienu reizi izmēģināt, nekā pēc tam nožēlot par nokavēto iespēju.