Pārlekt uz galveno saturu

Piekļūstamība

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā" (turpmāk – noteikumi Nr. 445) apņemas savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu. Šis paziņojums attiecas uz tīmekļvietni www.macibaspieaugusajiem.lv

 

2022. gada septembrī veikts tīmekļvietnes vienkāršotais izvērtējums. Izmantotā metode - VARAM sagatavotās “Tīmekļvietnes izvērtējums atbilstoši digitālās vides piekļūstamības prasībām (WCAG 2.1 AA)”.

 

Atbilstības statuss

Tīmekļvietne www.macibaspieaugusajiem.lv daļēji atbilst noteikumiem Nr. 445. Izvērtēšanas procesā konstatētas šādas neatbilstības:

  • dažās sadaļās virsrakstu secība nav loģiska vai strukturējumā nav uzskaitīti visi virsraksti;
  • pārvietojoties pa tīmekļvietni ar Tab taustiņu, nelielai daļai satura nav redzams tastatūras fokuss;
  • dažās sadaļās pārvietošanās ar Tab taustiņu nav secīga;
  • aizpildāmās formas laukā (pierakstīšanās jaunumiem) ekrāna lasītājs neprecīzi nolasa kļūdas paziņojumu nekorekta e-pasta ievades gadījumā.

 

Šīs vietnes atbilstība piekļūstamības prasībām ir izvērtēta 2022. gada septembrī, un to veica tīmekļvietnes satura veidotājs – VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļa. 

 

Piekļūstamības alternatīvas

Ja kāda no tīmekļvietnē pieejamā informācija ir nepieciešama citā, piekļūstamā formātā, sazinieties ar mums pa e-pastu: diana.zakrevska@viaa.gov.lv, norādot:

  • saiti uz šo sadaļu jeb saturu (URL);
  • Jūsu vārdu un e-pasta adresi;
  • vēlamo formātu, kāds nepieciešams konkrētajam saturam.

Piekļūstamības problēmu paziņošana

Ja rodas kādas piekļūstamības problēmas, kas nav uzskaitītas šajā lapā, vai arī domājat, ka mūsu mājaslapa neatbilst citām piekļūstamības prasībām, būsim pateicīgi, ja darīsiet to zināmu un sazināsieties ar mums pa e-pastu: diana.zakrevska@viaa.gov.lv.

 

Izpildes nodrošināšanas procedūra un sūdzību iesniegšanas kārtība

Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu pieprasījumu, Jūs varat iesniegt sūdzību:

 

VIAA Vadības un ārējās sadarbības departaments

Vaļņu iela 1, Rīga, LV 1050

Tālrunis: +371 67814322

E-pasts: info@viaa.gov.lv

Tīmekļvietne: www.viaa.gov.lv

 

Ja minētā struktūrvienība nav atbilstoši reaģējusi uz Jūsu sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir tiesības vērsties ar sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam:

 

Tiesībsarga birojs

Baznīcas iela 25 Rīgā, LV-1010

Tālrunis: +371 67686768

E-pasts: tiesibsargs@tiesibsargs.lv

Tīmekļvietne: www.tiesibsargs.lv