Preses konferencē informēs par pirmo pieteikšanās kārtu vērienīgā ES fondu pieaugušo izglītības projektā

Ceturtdien, 5. oktobrī plkst. 11.00 “Koka Rīgā”, Krāsotāju ielā 12 notiks preses konference, kurā informēs par pirmo pieteikšanos mācībām vērienīgā ES fondu projektā. Tajā ikviens strādājošs iedzīvotājs vecumā no 25 gadiem varēs paaugstināt savu profesionālo kompetenci, palielināt konkurētspēju un veicināt produktivitāti.

Valsts izglītības attīstības aģentūras projektā piedāvātās mācības pieaugušajiem ir viena no iniciatīvām, kas risina Latvijas darba tirgū un tautsaimniecībā pastāvošos izaicinājumus – darbaspēka novecošanos un darba roku trūkumu ekonomikai svarīgās nozarēs –, lai laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam. Šī iemesla dēļ pirmās mācības būs pieejamas četrās prioritārajās nozarēs.

Kopumā projekts ilgs sešus gadus, un tajā ieguldīs vairāk nekā 25 miljonus eiro no ES fondu un valsts budžeta līdzekļiem.

Preses konferencē piedalīsies:
  • Kārlis Šadurskis, izglītības un zinātnes ministrs
  • Arvils Ašeradens, ekonomikas ministrs
  • Dita Traidās, Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore
  • Ruta Porniece, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) izglītības un nodarbinātības jomas vadītāja

Projektu “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, un to īstenos līdz 2022. gada 31. decembrim.

Publicēts 2017. gada 2. oktobrī