Noslēgusies otrā pieteikšanās mācībām pieaugušajiem

Pirmdien, 16. aprīlī, ir noslēgusies otrā pieteikšanās mācībām pieaugušajiem 12 tautsaimniecības nozarēs 68 izglītības iestādēs visā Latvijā. Šobrīd notiek mācību pieteikumu apkopošana, savukārt maija sākumā sāksies pretendentu atbilstības pārbaude pieteikšanās nosacījumiem Valsts Ieņēmumu dienestā un citos valsts reģistros.

Līdz šī gada jūnijam visi interesenti, kas iesnieguši savu pieteikumu, no izvēlētās izglītības iestādes saņems ziņu, vai viņu pieteikums ir apstiprināts, lai jūnijā varētu sākties grupu komplektēšana un mācības. Lai varētu sākt izglītošanos, strādājošajiem izglītības iestādē būs jāveic 10% līdzmaksājums, ja tiem nav maznodrošinātā vai trūcīgā statuss.

Mācību klāsts mainās katrā pieteikšanās kārtā, tāpēc, ja neatradāt interesējošās mācības šoreiz, aicināsim iepazīties ar mācību piedāvājumu nākamajā kārtā, kas gaidāma šogad – vasaras beigās, rudens sākumā. Plānots, ka mācību piedāvājums būs tikpat plašs kā otrajā pieteikšanās kārtā.

Ikviens strādājošs vai pašnodarbināts iedzīvotājs vecumā no 25 gadiem projekta laikā var izmantot iespēju mācīties vienu reizi, tāpēc ikvienā pieteikšanās kārtā aicinām izdarīt pārdomātu izvēli.

Projekta jaunumiem var sekot Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) sociālo mediju kontos Facebook, Twitter vai Draugiem, kā arī vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv vai pierakstoties VIAA mājaslapas jaunumiem vienreiz nedēļā savā e-pastā šeit.

Projektu “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra, lai pilnveidotu nodarbināto personu profesionālo kompetenci, laikus novēršot darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, veicinot strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu. To finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.

2018. gada 17. aprīlī